reede, 7. jaanuar 2011

Väike vausaba

Taas kord tellimustöö. Tellija sooviks oli väike pitsiline sall volangilise äärega.
Kuna mulle meeldivad põikipidi kootud sallid, siis sai ka seekord seda meetodit kasutatud. Alustatud on pitsilisest osast ja lõpetatud volangiga. Sall on otstest kitsam ja keskelt laiem.

Lühidalt oli töökäik järgmine:
Lõin varrastele 240 silma ja kudusin 5 rida ripskudet. Seejärel kudusin paar kirjakorda kõrgusesse vausaba-mustrit ("Haapsalu salli" raamatust leiab mitmeid variante). Nüüd alustasin lühendatud ridade kudumist, ehk lihtsalt jätsin iga rea lõpus kudumata 4 silmust, samal ajal kogu aeg mustrit edasi kududes. Lühendatud ridadega kudusin mustrit kõrgusesse veel 5 kirjakorda. Järgmisel pahempidisel real kudusin kõik silmused kuni rea lõpuni, st ka need silmused, mille ma vahepeal olin kudumata jätnud. Pöörasin töö ümber ja kudusin parempidiselt samal moel rea lõpuni. Nüüd oli vardal jälle sama arv silmi, mis töö alguses. Kudusin uuesti pahempidi rea lõpuni.
Siis alustasin volangi kudumist. Selleks kasvatasin igast silmusest 3 silmust, vardal oli nüüd 720 silma. Neid kudusin nüüd edasi-tagasi nii palju ridasid, kui tundus volangi laiuseks paras olevat. Seejärel veel paar rida ripsi, et äär väga rullima ei hakkaks. Lõpuks kudusin kõik silmad maha ja viimistlesin kergelt aurutades.
Ütlen ausalt, et volangi kudumine on üsna tüütu!
Selle salli kudumise põhimõte on tegelikult sama, mis varem kootud sallil.
Kui lühendada ridasid igal real näiteks 3 silmuse võrra, saaks keskelt laiema salli.
Lõngaks oli Emmebi Superbe, vardad 4 mm. Lõnga kulus umbes 2 tokki.

7 kommentaari:

 1. Väga armas sall! Suured tänud õpetuse eest! Ma siiani võtan hoogu, et valmis kududa oma esimene rätiku moodi asi. Alustaks väikesest ;)

  VastaKustuta
 2. Väga ilus sall ja suur tänu õpetuse eest!

  VastaKustuta
 3. Nii ilus! See punane must kombinatsioon mõjub alati natuke jõuliselt ja samas nii puhtalt ja elegantselt. Eriti hästi sobis see sinu Desiguali seelikuga (peaks olema:))

  VastaKustuta
 4. Väga vägev sall, mõnus punane värv! Aitäh konstruktsiooni kirjeldamast! Peaks proovima! Esialgu on muidugi silmuseid tüütult palju, kuid nende arv siiski kahaneb, mitte vastupidi:)

  VastaKustuta
 5. Aitäh aitäh aitäh!
  Anna, siiski on alguses silmuseid 240 ja lõpus 720, nii et lõpp on väga tüütu :)

  VastaKustuta